טוות בטיחות טוות בטיחות

ליסינג משאיות

טוות בטיחות

ליסינג משאיות – 7 יתרונות שכנראה לא הכרת על ליסינג למשאית

העסק משווע למשאית חדשה אבל אתה מתקשה לגייס סכום לרכישה? זה בדיוק השלב לבחון – האם כדאי לך לקנות אחת, או ללכת על אופציה של ליסינג משאיות? התשובות המפתיעות לפניכם.

עסקת ליסינג תפעולי למשאיות משחררת למעשה את בעל כלי התחבורה מהדאגות לטיפולים התקופתיים, מעקב תחזוקה שוטפת, רכישות וחידושי ביטוח ורישוי. היתרונות הללו חוסכים זמן רב של כיתות רגליים בטח אם מדובר במשאית, מספר משאית או צי. חיסכון שכזה בזמן מיתרגם לחיסכון בשעות עבודה, זמן וכסף. 

ליסינג משאיות – כל היתרונות

בנוסף ליתרונות השירות והנוחות שיש בליסינג משאיות – ליסינג תפעולי למשאיות גם משתלם כלכלית עבור בעלי משאיות, והנה 7 סיבות למה:

חיסכון בהוצאות המימון

רכישת משאית חדשה היא הוצאה אדירה ורוב העסקים יזדקקו להלוואה על מנת לעמוד בה. ליסינג תפעולי למשאיות מאפשר ליהנות ממשאית חדשה בהשקעה ראשונית נמוכה או אפסית, וחיסכון בהוצאות המימון לעומת קבלת הלוואה ממקורות חיצוניים. החיסכון בעלויות המימון של הליסינג התפעולי מאפשר לעסקים רבים להצטייד במשאיות שינוע, ובכך לשדרג את יכולותיהם לספק בסיס שירותים רחב יותר ללקוחותיהם. הדבר מקנה להם יתרון תחרותי שעלול להיות משמעותי.

סחירות ואובדן ערך

אחד החסרונות העיקריים בקניית רכב חדש הוא העובדה שהוא מאבד מערכו בצורה דרסטית בשנים הראשונות שלו על הכביש. החכרת משאית בליסינג תפעולי חוסכת את הדאגה לירידה בערך הרכב, מאחר ואין צורך להשקיע סכומי עתק ברכישתה. ומה לגבי מחיר המכירה? בסוף תקופת הליסינג ניתנת כמובן האפשרות ללקוח לרכוש את המשאית או להחזירה לחברה ולהיכנס לעסקת ליסינג נוספת, כשבמקרה של רכישה, הרישום המסודר של כל הטיפולים וההיסטוריה של המשאית ישמרו על ערכה ויתרמו לסחירותיה, בבוא היום, כשיגיע הזמן למכור אותה.

חסכון בזמן ובמשאבי טיפול המשאיות

זמן הוא המשאב היקר ביותר של כל בית עסק, והטיפול בצי-רכב מצריך כמובן השקעה של זמן רב ולעיתים גם העסקה של עובד שיטפל במשאית. בעסקת ליסינג תפעולי למשאית כל תחזוקת הרכב נעשית על ידי חברת הליסינג, המתחזקת מנגנון יעיל וחסכוני שמאפשר לה לטפל ברכבים במחיר תחרותי, כך שניתן לחסוך בזמן ובעבודה המוקדשים לניהול ותחזוקת צי המשאיות ולחסוך את כל המשאבים שהופנו לכך.

תנאי תשלום נוחים לליסינג משאית

אחד המאפיינים הבולטים של תוכניות הליסינג התפעולי למשאיות הוא תנאי תשלום נוחים ומגוון רחב של מסלולי תשלומים לבחירה. הלקוח מקבל חשבונית אחת קבועה על כל הסכום, הכוללת את כל ההוצאות הכרוכות במשאית בצורה שקופה ומהירה.

תזרים עקבי נטול הפתעות

אחד מהגורמים העיקריים העלולים לשתק לחלוטין פעילות של עסק הוא קושי תזרימי, הנובע ממבנה הכנסות והוצאות לא צפוי. ליסינג תפעולי למשאיות בתשלום חודשי קבוע מבטיח למעשה ודאות, ויכולת לתכנן קדימה את כלל ההוצאות החודשיות השוטפות הצפויות בסעיף הרכב, ללא חשש מהפתעות בדמות הוצאות בלתי צפויות על תיקונים.

מקסום של ההון עצמי

הון עצמי בריא של העסק הוא אחד המשאבים החיוניים ביותר לצמיחתו, כיוון שעסק לא יכול לגדול ולהתפתח ללא השקעה. ליסינג תפעולי למשאיות מאפשר לבעל עסק להצטייד במשאיות חדשות לחלוטין או כמעט ללא השקעה ראשונית. כך ממנף העסק את ההון העצמי שלו לטובת השקעה בערוצים עסקיים חיוניים נוספים, כמו למשל ניתוב היתרה לרכישת סחורות מניבות במקום רכישת משאית במחיר מלא.

זרימה שוטפת

במידה והמשאית היא אחד מאמצעי ההכנסה העיקריים של העסק, כל יום שהיא מושבתת גובה הפסד כספי. שירות ליסינג למשאית מבטיח כי היא תתוחזק ברמה הגבוהה ביותר, כך שיהיו לה מינימום תקלות, וגם כאשר המשאית תיכנס למוסך, מערך השירות המקצועי יעשה כל הניתן להחזירה לכביש במהירות האפשרית. כמו כן, ניתן להוסיף לחוזה הליסינג אופציה למשאית חלופית במקרה של השבתה זמנית של אחת ממשאיות העסק.

לליסינג התפעולי למשאית יש יתרונות נוספים שאולי לא נמדדים בכסף אבל ללא ספק שווים הרבה  – ראש שקט שהרכב בטיחותי ומתוחזק ברמה הגבוהה ביותר ועל ידי צוות מקצועי שזה תחום מומחיותו, פניות להתמקד בניהול העסק, קידומו ופיתוחו, ייעוץ מקצועי של נציגי החברה בבחירת הדגם ומסלול התשלומים, והנאה ושימוש במשאית חדישה בעלת יכולות המדויקות לצרכי החברה.