אלימות בכבישים אלימות בכבישים

האלימות בכבישים גואה, ומקרה הרצח הבא הוא רק שאלה של זמן – אז איך נוכל להגן על עצמנו?

האלימות בכבישים היא חלק בלתי נפרד מהחיים של רוב הנהגים. על פי נתוני אור ירוק, 48% מהישראלים היו עדים לפחות פעם אחת לאלימות פיזית, ואילו 79% נחשפו לאלימות מילולית. אז עד שהקורבן הבא יהיה חלק מהסטטיסטיקה הקטלנית, יצאנו לבדוק אילו פתרונות יש לשוק הישראלי להציע.

אלימות בכבישים. על פי נתוני המשטרה, בשנה האחרונה נפתחו 1,367 תיקים
על פי נתוני המשטרה, בשנה האחרונה נפתחו 1,367 תיקים

אם בעבר חשבנו שהכבישים בישראל מסוכנים בגלל הרכבים, היום יותר מתמיד אנחנו יודעים שהבעיה היא בכלל באנשים .. לפי נתוני המשטרה, בשנת 2020 נפתחו 1,112 תיקי חקירה בחשד לאלימות פיזית בכבישים, בשנים 2021 – 2022 הנתונים מתקרבים כבר ל-2000 תלונות שהוגשו למשטרה. ומתחילת השנה הנוכחית המספר עומד כבר מעל 1,100 תלונות – ולצערנו עוד היד נטויה!

שיאה של האלימות בא לידי ביטוי רק באחרונה, עם רציחתו של אזרח תמים לאחר שזה העיר לאופנוען שנהג בפרעות. שבוע קודם לכן הכה רוכב אופנוע נהג אחר בקסדה ופצע אותו באורח קל-בינוני. במקרה אחר שהתרחש בתחילת החודש תועדה קטטה במזרח ירושלים, במהלכה נרשמה תקיפה במוט נרגילה. מקרים אלו עולים בקנה אחד עם נתוני "אור ירוק" מהחודש האחרון, לפיהם רוב הישראלים (79%) נחשפו בצורה כזו או אחרת לאלימות בשנה האחרונה.

אז עד שהמשטרה לא תגביר דרסטית את האכיפה ואילו הממשלה לא תשקיע יותר בחינוך (ספויילר: זה לא יקרה או לא יקרה לעולם), איך אנחנו כאזרחים טובים ושומרי חוק נוכל להתגונן מבריונים מטורפים, חמושים ברובה, סכין או סתם בפתיל קצר?

"הכפתור": המאבטח האישי שלך ברכב

הכירו את ה"כפתור", טכנולוגיה מהפכנית כחול-לבן של חברת "קוברה". מרגע שהתקנת אותה ברכב אתה אף פעם לא לבד, "הכפתור" היא מערכת קטנה, קומפקטית ופשוטה שמתפקדת כמערכת חירום לכל דבר. היא מחוברת למוקד אנושי מקצועי 24/7, שעונה תוך 30 שניות לכל מקרה חירום שאתה נתקל בה במהלך הדרך – בין אם זה אלימות בכביש, תאונה, בעיה בריאותית, או חלילה פיגוע טרור.

מוקד אנושי שמאויש 24/7 ומגיב בתוך 30 שניות

מוקד אנושי שמאויש 24/7 ומגיב בתוך 30 שניות

בנוסף, המערכת מצוידת בחיישנים המזהים באופן אוטומטי כל מקרה של אירוע חריג שהרכב חווה (כגון תאונה) והיא שולחת איתות באופן מידי למוקד אנושי שתמיד תמיד פתוח, 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. ההתרעה מתבצעת באופן עצמאי וללא צורך בתפעול מצד הנהג, ולאחר 30 שניות המוקדנים שיושבים בחדר הבקרה של "הכפתור" כבר מזעיקים את כוחות החירום וההצלה למיקום המדויק של הזירה, ובמקביל מנסים כל העת ליצור קשר ולשוחח עם הנהג. הפעולה הזו התבררה לא פעם כהבדל בין חיים ומוות בזמן אמת.
וזה ממש לא הכול, לקוחות מערכת הכפתור יכולים לקבל:

  • הזעקה מיידית של כוחות החירום וההצלה במקרה אסון
  • שירותי גרר או ניידת חילוץ כאשר ישנה תקלה טכנית ברכב
  • מצלמת דרך המתעדת ומעלה לענן 24/7 באיכות FULL HD 1080P
  • סיוע אנושי בניווט
  • קישור טלפוני לשיחות דחופות אם נגמרה לכם הסוללה של הנייד
  • ניהול אירוע התאונה ע"י נציג מקצוע ושליחת מונית לזירה
  • אפליקציה שמספקת יתרונות כמו: איתור מיקום הרכב למקרה ששכחתם איפה חניתם, הודעת SMS על גרירת הרכב, התראה על בעיות מכניות ועוד

30  שניות – ההבדל בין חיים ומוות

באירופה, התקנת מערכת כזאת כבר הפכה לחובה עבור כל רכב שעולה על הכביש החל מינואר 2018. פה, אצלנו, זו עדיין לא חובה – אבל המערכת נקנית בקצב אדיר; תורמת לכך העובדה שמחירה שווה לכל כיס, שהשימוש במערכת הינו ללא כל התחייבות מצד בעל הרכב (ניתן להפסיק את השימוש בכל עת) ושהיא מתאימה לכל רכב. ההתקנה אגב, מתבצעת על ידי מתקין מוסמך מטעם החברה ונעשית בבית הלקוח.

אם יש משהו שאנחנו כבר יודעים ממרום שנותינו, זה ש"לי זה לא יקרה" הוא משפט מסוכן מאוד. כבר למדנו שההפך הוא הנכון, ועל אחת כמה וכמה על הכביש: אנחנו חייבים להכיר את הסכנות והבעיות שעלולות לארוב לנו שם, ולמצוא דרכים להתגבר עליהן. זכרו: בהצלת חיים כל רגע חשוב, ואם יש מישהו שמסוגל לספק מענה חירום תוך 30 שניות זהו בהחלט הדבר שאנחנו חייבים לעצמנו – כדי שנמשיך ליהנות מהנכדים שלנו, מטיולים, סרטים וקונצרטים. מהחיים!

לסיכום, אם אתם רוצים לשמור על עצמכם ועל מי שיקר לכם בכביש, אל תעלו על הכביש בלי הטכנולוגיה של הכפתור. עובדה שהיא כבר מצילה חיים בכבישים בכל יום ובכל שעה. רוצים לקבל מידע נוסף? פשוט תשאירו פרטים בתיבה הכחולה למטה ויועץ בטיחות של הכפתור יחזור אליכם בהקדם. בהצלחה ונסיעה בטוחה.

למידע נוסף על המערכת ולהסבר מפורט של נציג הבטיחות של הכפתור

השאירו מספר פרטים ונציג בטיחות יחזור אליכם:

רוצים לקבל עוד פרטים?

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אלייך בהקדם

שתפו:

מאמרים נוספים

רוצים לקבל עוד פרטים?

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אלייך בהקדם

השאירו מספר פרטים ונציג של הכפתור יחזור אליכם: