טוות בטיחות טוות בטיחות

מערכות בטיחות לרכב

מערכות בטיחות לרכב, האפשרויות, ההבדלים וכל מה שצריך לדעת

מערכות בטיחות ברכב עושות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות על מנת לסייע לנו במהלך הנהיגה, עם דגש על מניעת תאונות. 

כאשר אתם נכנסים לרכבכם, יחדיו עם בני המשפחה והאנשים היקרים ללבכם, אתם רוצים שהנסיעה תעבור בשלום. אין כאן מקום לאף טעות. אנו חיים בעידן בו כל שגרת החיים שלנו תלויה בנהיגה. וזאת לצד צפיפות גדולה בכבישי הארץ,  וזה מחייב אותנו לזהירות ואחריות.

המחקרים מראים כי כ 90% מהתאונות מתרחשות בעקבות טעויות של נהגים. נהיגה היא פעולה הדורשת ערנות רבה ותשומת לב לכל החושים. כל רגע של חוסר הסחת דעת עלול להסתיים באסון. גם הנהג הערני והאחראי ביותר עשוי לעשות טעות קריטית שתגרום לתאונה קטלנית.

אביזרי בטיחות לרכב, ובפרט מערכות למניעת תאונות, יכולים לפצות על היכולות החושיות המוגבלות של הנהגים. בעזרת מערכות אלו ניתן לקבל התראות ברורות על כל סכנה, כולל סכנות הנמצאות בשטח מת שאיננו יכולים לראות במבט העין. סטטיסטית, מעורבותם של רכבים עם מערכות בטיחות בתאונות הדרכים פחותה ביחס לכלל. 

כיום עומדות לרשותנו מערכות טכנולוגיות שונות,  בין המוכרות מביניהן ניתן להזכיר את מובילאיי ואיווקס. אך לא תמיד ברור מה ההבדל בין המערכות השונות, ואיזו בחירה תתאים עבורנו.

מהי מערכת למניעת תאונות ואיך היא שומרת עליכם? 

מערכת למניעת תאונות, היא למעשה מערכת התראה לרכב. המערכת מספקת התרעה בזמן אמת, אל מול מגוון של סכנות פוטנציאליות ב 360 מעלות.

איווקס, מובילאיי, מוב-און, הן כולן מערכות המתמקדות בהתאה מפני סכנות. מערכות אלו יכולות לתת התרעה באינספור סיטואציות שכל אחד מאיתנו מכיר ופוגש במהלך הנהיגה, ובכך לאפשר לכם לבצע את התיקון הנדרש.

אם לא שמתם לב ובמהלך נסיעה מהירה באיילון התחלתם לסטות מהנתיב, אתם עלולים להתחכך ברכב משמאלכם – סיטואציה העלולה להביא לתאונה רבת נפגעים. מערכת הבטיחות תמיד ערנית ומייד תזהיר מסטייה מהנתיב. או אולי זו סיטואציה אחרת שבה הבחנתם מאוחר מידי כי הרכב שמולכם בולם  בפתאומיות, גם בסיטואציה שכזו המערכת מייד תזהיר אתכם.

וזו יכולה להיות גם התרעה לנהג שחולם ברמזור ולא שם לב לתחילת הנסיעה. הנהג שנסחף קצת עם המהירות ולא שם לב לתמרורי המהירות במקום ועוד סיטואציות שתמיד יכולות לפגוש אתכם בכביש.

מערכת בטיחות לרכב
מערכת בטיחות לרכב

מהי מערכת לזיהוי שטחים מתים 

שטח מת (BLIND SPOT) הוא שטח המוסתר מעיני הנהג, והוא קיים בכל רכב. הוא תלוי בשדה הראייה האנושי ומאפיינים שונים של הרכב, צורת הישיבה, תנאי התאורה ועוד.

שטחים מתים הם אינם מושג תאורטי, אנו מתמודדים איתם מהרגע שאנו נכנסים אל תוך הרכב. אפילו לפני שיצאנו מהחנייה. יתכן כי איננו מבחינים בילד המשחק בכדור במגרש החנייה של הבניין, או שאנו עוברים נתיב ואיננו מודעים לאופנוע שלצידנו.

באמצעות מערכת לזיהוי שטחים מתים, המבוססת על טכנולוגיית ראדר, ניתן לפצות על מוגבלות שדה הראייה האנושי והמגבלות הפיזיות. מערכת שכזו יכולה לספק התראות על סכנות שונות הנמצאות באותם השטחים המתים ולמנוע תאונות קטלניות.

יתרונות מערכת לזיהוי שטחים מתים

מערכת לזיהוי שטחים מתים מביאה מספר יתרונות חשובים, המעניקים מענה לסכנות מוחשיות. ובכך והופכת את הנהיגה לבטוחה יותר עבורך ועבור הסביבה.

בעזרת המערכת תוכלו לנסוע לאחור בבטיחות, ללא חשש מעצם או אדם שמפריע. טווח הזיהוי יגדל ותנאי מזג אוויר וראות לקויה כבר לא יפריעו לך. המערכת מאפשרת  לך לנהוג בבטחה גם בחשכה ומספקת התראות גם ביום וגם בלילה.  וזהו פתרון אוניברסלי המתאים לכל סוגי הרכבים – כולל הרכב שלך. 

מהיום נוהגים בבטחה

מערכות בטיחות ברכב מפצות על מוגבלות התפיסה החושית, וכל מקרה של חוסר ערנות. בזכותן ניתן להגביר את הבטיחות גם לנהגים וגם להולכי הרגל ורוכבי האופניים.

מערכות בטיחות לרכב יכולות להציל חיים, למנוע פציעות ופגיעה ברכוש. אין שום מומחה תחבורה המטיל ספק ביעילותI של מערכות ההתראה. לא במקרה התקנת מערכות התראה היא אחת מהדרישות של חברות הביטוח.

בזכות הטכנולוגיה תוכלו לשמור על ביטחון המשפחה. כך תוכלו לעבור נתיב בבטחה, או לנסוע בחשכה ולדעת מה קורה סביבכם. השאירו פרטים ונעזור לכם לנסוע בבטיחות.

שאלות נפוצות

איך עובדת מערכת לזיהוי שטחים מתים?

מערכת לזיהוי שטחים מתים עובדת באמצעות ראדר, כלומר זיהוי עצמים באמצעות גלי רדיו. במידה ומזוהה סכנה המערכת מייד מספקת התרעה קולית וגם ויזואלית לנהג.

אם יש לי ברכב מערכת למניעת תאונות האם זה הכרחי להוסיף גם מערכת לזיהוי שטחים מתים?

מערכת למניעת תאונות מעניקה התרעות חשובות ומצילות חיים במהלך הנהיגה. אך מכיוון שאינה מעניקה פתרון לשטחים מתים, מומלץ לשלבה עם מערכת לזיהוי שטחים מתים.

האם המערכת עובדת תוך כדי תנועה

כמובן! המערכת מנטרת את השטחים המתים בחנייה ובנסיעה. היא יכולה לספק לכם התרעה מונעת תאונות גם כאשר אתם רוצים לעבור נתיב בנסיעה מהירה ואינכם מבחינים ברכב שלצידכם.

למידע נוסף על המערכת ולהסבר מפורט של נציג הבטיחות של הכפתור

השאירו מספר פרטים ונציג בטיחות יחזור אליכם:

רוצים לקבל עוד פרטים?

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אלייך בהקדם

שתפו:

מאמרים נוספים

רוצים לקבל עוד פרטים?

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אלייך בהקדם

השאירו מספר פרטים ונציג של הכפתור יחזור אליכם: