טוות בטיחות טוות בטיחות

לא רק מצילה חיים – עכשיו גם במחיר שלא משאיר הרבה התלבטויות

הפיתוחים הטכנולוגיים בעולם רכבים הביאו לנו בשנים האחרונות מגוון רחב של פתרונות, העוזרים לנו בחלקם, לנסוע חלק ובטוח יותר על הכביש. מחקרים מוכיחים כי התקנה של מערכת בטיחות חכמה לרכב, מפחיתה באופן משמעותי את הסיכוי לתאונות דרכים והופכת לכלי היעיל ביותר כיום בהגנה על הנהגים וגם על הנוסעים.

תאונות דרכים בישראל

משרד התחבורה שעושה בשנים האחרונות מאמצים אדירים לצמצום תאונות הדרכים החליט לתת הנחה אדירה למערכות התרעה אלו (מעל 70%!), על מנת לצמצם את הקטל בכבישים.

תאונות הדרכים בישראל הן מכה, לא פחות.

מדי שנה נהרגים מאות אנשים, כאשר רק בשנת 2017 נהרגו 364 איש. לזה יש לצרף גם את אלפי הפצועים מהתאונות, שמספרם עומד על למעלה מ-24,000 איש (לשנה!), ולנזק הרב שמביאות איתן אותן התאונות. מחקרים רבים מצבעים על הגורם האנושי כסיבה הראשית לרובו המוחלט של תאונות הדרכים, כאשר 80% מהתאונות נגרמות בשל חוסר תשומת לב של הנהג, הנובעת ברובם מהסחת דעת (מעניין מי שלח כרגע הודעה), ומסיבות ביולוגיות וסביבתיות.

סטטיסטיקות אלו מצריכים התייחסות מיוחדת, ומציאת פתרונות טכנולוגיים אשר אמורים לפתור, לכל הפחות, את בעיית הפן אנושי. מערכת בטיחות חכמה לרכב היא הפתרון המוביל כיום, וברורה לכולם המגמה ההולכת וגוברת של התקנות מערכות התרעה ברכבים בארץ ובעולם.

ההטבות הכלכליות והנוחות שמביאה איתה המערכת

בפסקה הקרובה תיווכחו לדעת שהתקנת המערכת הינה פעולה משתלמת מבלי קשר להיותה מצילה חיים. הריי הסיבות לפניכם:

הנחה בטסט השנתי לרכב – החל מספטמבר 2017 נכנסה לתוקף תקנה, בשיתוף פעולה בין משרד האוצר למשרד התחבורה, המתייחסת להתקנת מערכת בטיחות לרכב. על פי תקנה זו המתקינים את המערכת הזו ברכבם ייהנו מהנחה של לא פחות מ-1,500 ₪ בטסט השנתי לרכב (ההנחה תינתן על ידי משרדי הממשלה והיא נפרסת על פני שלוש שנים, אינה חלה רטרואקטיבית וניתנת לזכאים בלבד ובהתאם לתנאים של משרד התחבורה, אשר עשויים להשתנות מעת לעת*).

הנחה בביטוח החובה לרכב – ההיגיון בעולם הביטוחים הוא פשוט. כאשר רכב מפחית את סיכוייו להיות מעורב בתאונת דרכים, הפרמיה שעליו לשלם תהיה נמוכה יותר. לפיכך נהגים שיבחרו להתקין ברכבם מערכת המתריעה מפני תאונות דרכים, ייהנו מהוזלה משמעותית בביטוח החובה לרכב**.

רכיב Engie חינם 

מערכת Engie היא אחד הפיתוחים הכי מעניינים והיעילים בעולם תחזוקת הרכבים. מדובר בקופסה שחורה קטנטנה וחכמה אשר סורקת את המערכות ברכב, את צריכת הדלק ופרמטרים נוספים, ויודעת להתריע בזמן אמת בפני תקלות. וזה לא הכול, האפליקציה של Engie יודעת לאסוף הצעות מחיר ממוסכים באזור, כך שהיא למעשה מתפקדת כפלטפורמת השוואת מחירים. משתמשי האפליקציה תוכלו לחסוך עד 35% מעלויות הטיפול ותחזוקת הרכב ברמה השנתית.

העלאת שווי הרכב

קשה להתעלם מהעובדה שהמערכת נמצאת בדרכה להפוך לחלק בלתי נפרד מהמערכות הבסיסיות שמותקנות כיום בכל רכב, בהתאם לכך, התקנת מערכת בזמן הנוכחי הנה חיונית מפאת העובדה שהיא מעלה את שוויו של הרכב ומאפשרת לבעליו בעתיד, שיחליטו למכור אותו, ליהנות מהכנסה גבוהה בעת המכירה.

מערכת התרעה חכמה – איך זה עובד?

המערכת החכמה המותקנת ברכב סורקת, למעשה, תוך כדי הנסיעה, את הכביש ומזהירה את הנהג מפני סכנות שונות עוד לפני שהוא עשוי להבחין. רוב המערכות כיום בשוק מבוססות מצלמה, כאשר AWACS אשר משווקות מערכות התרעה מבית SDS היא המערכת היחידה המבוססת על רדאר מיוחד וגם על מצלמה. החיישנים של המערכת מסוגלים לזהות סכנה גם ממרחק רב (של 140 מטרים!);

מערכת התרעה חכמה
מערכת התרעה חכמה

אלו יכולים להיות הולכי רגל, רוכבי אופנוע או אפילו רכב שבלם בפתאומיות או משאית שסטתה ממסלולה. כאשר היא מזהה זאת, מתריעה המערכת על כך בפני הנהג על ידי צפצופים והבהובים, ההתרעה מזהירה את הנהגים עד כ-5 שניות לפני פגיעה פוטנציאלית (כאשר הזמן המקובל במערכות מסוג זה הינו 2.5 שניות בלבד לתגובה!) באופן המשפר את יכולת מניעת התאונה על ידי הנהג, באמצעות שיפור זמן התגובה הניתן לו. בנוסף לאלו, למערכת יתרונות נוספים: היא מתפקדת מצוין גם בתנאי מזג האוויר קשים, וגם בכל חלקי היממה ואפילו בחושך מוחלט***.

מערכת הבטיחות לרכב, היא כבר לא "הדבר הבא" בעולם התחבורה, אלא היא מעלה תהיות בעבור אלו שעדיין לא הצטיידו בה. הרוח הגבית מגיעה מכיוונים רבים וביניהם גם מכיוון ממשלתי בדמות תקנות והטבות שצוינו בכתבה. המדען הראשי של משרד התחבורה ד"ר שי סופר, מציין כי אחת הסיבות המרכזיות לירידה במספר ההרוגים בתאונות הדרכים, היא הטמעתן של מערכות בטיחות אלו****. מנתוני חברות הביטוח עולה, כי מערכת בטיחות מסוג התרעת אי שמירת מרחק וסטייה מנתיב מפחיתה את ההסתברות לתאונה ב- 19%, וב-30% בחומרת התאונה.

בדיקת זכאות להנחה של 1,500 שקלים ממשרד התחבורה

בדיקת זכאות להנחה של 1,500 שקלים ממשרד התחבורה

 

כאן בכמה קליקים

ניתן לבצע בדיקת זכאות להנחה של 1,500 שקלים ממשרד התחבורה.

*ההטבה בכפוף להוראות הנוהל ולתקנות התעבורה.
**ניתן לבדוק אם הינך זכאי להנחה משמעותית באתר משרד האוצר "מחשבון ביטוח חובה לרכב".
*** תלוי בדגם הנבחר. אין ערובה לכך שבכל תנאי מזג האוויר המערכת תצלח.
**** https://www.gov.il/he/departments/news/dover_24_12_2018

מעוניינים במערכת BLIND SPOT?

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אלייך בהקדם

שתפו:

מאמרים נוספים

מעוניינים במערכת BLIND SPOT?

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אלייך בהקדם