מנעול חכם לדלת מנעול חכם לדלת

מנעול חכם לדלת

מנעול חכם לדלת

מתקדמים אל מנעול חכם ללא מפתח

שכפול מפתחות? מפתח רזרבי בארון החשמל? נראה שממש כמו אסימונים, כרטיסי חניה ושואבי אבק עם שקיות, המושגים העתיקים האלו הולכים להעלם מחיינו בשנים הבאות, היות ולאחר מעל לאלף שנות שימוש במנעולים ומפתחות שלא השתנו באופן ניכר, העולם עובר לשימוש בטכנולוגיה של מנעול חכם – מנעול דלת אלקטרוני ללא מפתח פיזי, הנפתח וננעל בהפעלה מרחוק.

מהפיכה בסגנון החיים באמצעות מנעול חכם לדלת

אז דמיינו לעצמכם איך החיים שלכם יראו כשתוכלו לצאת לסיבוב ריצה או הליכה בלי צרור מפתחות, כשתפסיקו לשכפל עוד ועוד מפתחות בכל פעם שאחד הילדים יאבד אחד, בלי הלחץ של חיפוש המפתח בבוקר, כשממהרים, וללא החיטוט המהיר בתיק, בידיים עמוסות בחבילות או ילד ישן, כדי למצוא את הצרור, לנעוץ אותו בדלת, לסובב ו… לנשום לרווחה.

ואם אתם כבר מדמיינים, אז תישארו שם עוד רגע, ותחשבו איזה כיף יהיה כשלעולם לא תצטרכו לדאוג ששכחתם לנעול את הדלת כשיצאתם מהבית, לא תאלצו יותר לקום מהספה הנוחה כדי לפתוח את הדלת לאורחים, לא תקומו יותר מהמיטה באמצע הלילה כדי לבדוק שנעלתם את דלת הכניסה ותוכלו אפילו לוותר על להשאיר מפתח מתחת לשטיח הכניסה לעוזרת או לגנן.

מנעול חכם לדלת
מנעול חכם לדלת

ואיך כל זה יקרה?

בעזרת מנעול חכם, מנעול אלקטרו-מכני הפותח ונועל את הדלת באמצעות מפתח וירטואלי, במקם מפתח פיזי, בהתאם להנחיות מוצפנות שהוא מקבל באופן אלקטרוני, חוטי או אלחוטי. המנעולים החכמים התפתחו כמענה לתחום התיירות כשבתי מלון שמו לב שמפתחות החדרים נוטים להיגנב או ללכת לאיבוד בקלות, ושהרבה יותר קל לאורחים ולהם להתנהל עם כרטיסים מגנטיים או הרשאות גישה מהסלולר. מאז עברו עוד כמה שנים עד שהשימוש במנעולים חכמים הגיע גם אל משקי הבית הפרטיים, והשתלב כחלק מקונספט הבית החכם ו"האינטרנט של הדברים" (IOT).

כיום, שוק המנעולים החכמים נמצא בעליה מתמדת, שלא לומר מטאורית והיקפו ב- 2019 הוערך בכ- 1.2 מיליארד דולר ו-7 מיליון יחידות שנמכרו, אז אין שום ספק שתוך כמה שנים, מנעול חכם יהפוך לסטנדרט המקובל והמפתחות הפיזיים יהפכו למוצר נדיר ונוסטלגי.

יתרונות מנעול חכם בבית חכם

מערכות הנעילה החכמות, כוללות מגוון תכונות ויכולות כגון אפשרות לנעילה ופתיחת דלת מרחוק, בקרת כניסות ויציאות מהבית בזמן אמת, אפשרות לעריכת שיחות וידאו עם אורחים העומדים מול דלת הכניסה, מתן הרשאות כניסה זמניות, משלוח התרעות ותזכורות לנעילת הדלת, מידור כניסות לאזורים שונים ומשלוח התרעות על אירועים חריגים בכניסה לבית.

ישנם מנעולים חכמים המחייבים להחליף את המנעול הקיים ויש כאלו שמתאימים למנעול הקיים ואינם דורשים כמעט שום התקנה ושינוי.  כאשר מערכת הנעילה החכמה מחוברת למרכזיית בית חכם כוללת, היא יכולה להשתלב עם מערכות בית חכם נוספות כמו מערכת מצלמות האבטחה, בקרה על הדלקה וכיבוי אורות, בקרת טמפרטורה ועוד.

אז איך בוחרים מנעול חכם לדלת ומה חשוב לבדוק לפני שמקבלים החלטה?

שוק המנעולים החכמים הוא שוק צעיר ומתפתח וחשוב מאוד להבין שגם המוצרים האיכותיים והמובילים לא תמיד יתנו את התוצאה המיטבית במפגש עם דלתות ישנות ומשקופים עקומים. בשורה תחתונה ישנם כמה שיקולים שכדאי לקחת בחשבון לפני שתבחרו את המנעול החכם שלכם:

דרכי כניסה חלופיות – קרה לכם שאיבדתם את הסמארטפון או שכחתם אותו במשרד? לצערנו זה קורה ואז, במידה ויש לנו מנעול חכם, אין לנו איך להיכנס הביתה. אז מה עושים עכשיו? זה הזמן לבדוק איזה גיבוי המערכת מציעה לכם – האם יש מקלדת להזנת מספר? מפתח פיזי? כניסה ביומטרית באמצעות זיהוי טביעת אצבעות, סריקת פנים, סריקת קרנית או חתימת קול? ואולי, כמו פעם, תתנו גם לשכן שאתם סומכים עליו הרשאת גישה כגיבוי למקרי חירום?

סוללת גיבוי – לא נעים לחזור הביתה מיום ארוך במשרד ולגלות שהדלת לא נפתחת כי סוללת המנעול החכם נגמרה. אז בדקו איזה פתרון המערכת שלכם מציעה למקרה כזה – החל מסוללה רזרבית חיצונית ועד למפתח פיזי למטרות גיבוי ידני.

ואם כבר גיבוי – אז מה לגבי הרשת? מה קורה אם יש לכם מנעול חכם, אין בנמצא כרגע קליטה אינטרנטית והתקשורת עם האפליקציה או המרכזייה הביתית מושבתת? גם בהקשר זה, בדקו מהן אפשרויות הגיבוי של המערכת.

להחליף את הידית? יש לכם ידית מעוצבת שקשה לכם להיפרד ממנה? יש מנעולים חכמים שידעו להסתדר גם עם הידית הקיימת היות ומתקינים אותם בתוך הדלת עצמה ואז תוכלו גם להמשיך לפתוח את הדלת עם מפתח וגם לפתוח אותה מרחוק דרך האפליקציה, ללא מגע.

מנעול חכם או מנעול גאון?  – במילים אחרות עד כמה המנעול החכם שלכם הוא באמת חכם? האם הוא יודע לעבוד עם אפליקציה למובייל? האם הוא מתקשר עם מרכזית הבית החכם שלכם? או שהוא רק מנעול אלקטרוני שעובד עם קוד במקום עם מפתח, או לכל היותר עם Bluetooth.

שימו לב שקיימים מנעולים שמתקשרים עם אפליקציות מובייל ב- Bluetooth אבל לא ניתן לשלוט בהם מרחוק דרך מרכזיית הבית החכם ואז הם אמנם נותנים מענה למי רוצה להפסיק להשתמש במפתח, אבל הם פחות מתאימים לאלו מכם שרוצים לשלוט בכניסה לבית מרחוק או לחבר את בקרת הכניסה לרשת הביתית החכמה. מנעול חכם שעובד בטכנולוגיות Bluetooth אינו מחייב שום ציוד נוסף, מנעול המתחבר למרכזיה הביתי ניתן לשליטה רק בקרבת הבית ואילו מנעול חכם שמופעל דרך ה- Wi-Fi – תוכלו לפעיל מכל נקודה בעולם שיש בה קליטת אינטרנט, מה שאומר שתוכלו לשלוט בפתיחת הדלת שלכם גם אם אתם נמצאים כרגע בחופשה במלדיביים.

אינטגרציה עם מרכזיית הבית החכם – אם יש לכם כבר מרכזיית בית חכם מן הסתם תרצו מנעול חכם שיודע להתחבר אליה ולתקשר איתה, אז שימו לב שהרבה מהמנעולים החכמים אמנם עובדים עם אפליקציות לנייד אך זה לא בהכרח אומר שיש להם גם את הטכנולוגיה המתאימה כדי לעבוד עם המרכזייה הביתית שלכם. לחלק מהמנעולים החכמים ניתן להוסיף מודול רדיו שמחבר אותם אל המרכזייה הביתית.

גידור גיאוגרפי – אתם מאלו ששוכחים לנעול את הדלת כשאתם יוצאים? אין בעיה, חלק ממערכות הנעילה החכמה הן כ"כ אינטליגנטיות שהן יודעות לנעול את הבית שלכם באופן אוטומטי, ברגע שהן מזהות שהתרחקתם ממנו, או בשעה מסוימת שהגדרתם להן, וכמובן –  גם לפתוח אותו עבורכם, ברגע שהתקרבתם לטווח קצר מדלת הכניסה. אגב זה נוח מאוד גם למקרים שאתם חוזרים הביתה עם ילד ישן על הידיים.

גישה לאורחים – יש לכם אורחים שבאים לכמה ימים? משאירים מפתח לעוזרת, למשלוח מהסופר או לגנן? ואולי בכלל יש לכם דירת Airbnb שאתם משכירים לדיירים מזדמנים שמתחלפים בתדירות גבוהה? בכל מקרה, אם עניתם כן לאחת מהשאלות האלו, מנעול חכם ישדרג לכם את איכות החיים וישחרר אתכם מהצורך להיות בבית בשעות מסוימות, להשאיר מפתח מתחת לעציץ, לטרוח להיפגש רק כדי למסור ולקבל מפתח ולדאוג אח"כ שמא מישהו שכפל לעצמו העתק. רוב מערכות הנעילה החכמות מאפשרות לכם להגדיר הרשאות כניסה זמניות וחלקן אפילו מאפשרות להגדיר טווחי זמן ספציפיים בהם בעלי ההרשאות יוכלו להיכנס אליכם הביתה.

בטיחות – כדי שתוכלו לדעת שהבית והמשפחה שלכם מוגנים ובטוחים מפני כניסות לא מורשות של האקרים ופורצים חשוב לוודא שהמערכת מוצפנת ברמת אבטחה מרבית בהתאם לסטנדרטים הבינלאומיים הגבוהים ביותר.

עיצוב – כן, זו הכניסה אל הבית שלכם וברור שהמראה שלה מאוד חשוב ומשמעותי עבורכם, אז בוודאי תשמחו לשמוע שהמנעולים החכמים מגיעים היום במגוון גדול של עיצובים וצבעים, ואין ספק שתוכלו למצוא מנעול חכם שהוא גם יפה וגם ישתלב בסגנון שתרצו שהכניסה שלכם תשדר.

מעוניינים במנעול ביומטרי?

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אלייך בהקדם

מעוניינים במנעול ביומטרי?

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אלייך בהקדם

שתפו:

מאמרים נוספים

מעוניינים במנעול ביומטרי?

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אלייך בהקדם