שכחת תינוק ברכב שכחת תינוק ברכב

שכחת תינוק ברכב – 5 סיבות להיזהר מהתופעה גם בחורף

שכחת תינוק ברכב היא אחת התופעות השכיחות ביותר בקיץ, ורק מעטים מבינים שהסיכון לשכוח תינוק ברכב קיים גם בחורף. מה הסיבות ומה הפתרון? במאמר הבא.
שכחת תינוק ברכב

אף אחד לא רוצה לעשות טעויות עם התינוק שלו. ובדיוק מאותה הסיבה שאנשים יודעים שביטוח רכב הוא הכרחי, או ביטוח דירה ורכוש, מה עם ביטוח או הגנה על היקר לכם מכל?

שכחת תינוק ברכב – קטלנית גם בחורף

שכחה של תינוק ברכב היא מצב נורא שאנחנו לא מאחלים לאף אדם להיקלע לו לעולם. אך טרגדיות לצערנו אינן מתוכננות אף פעם, וחשוב לנקוט באמצעי הבטיחות המקסימליים על מנת שלא נגיע למצב כזה, או חשוב לא פחות – אם חלילה נקלענו למצב כזה, שיהיה לנו אמצעי חילוץ מהירים ויעילים ככל הניתן.

כשאנחנו חושבים על שכחה של תינוק ברכב, לרוב נדמיין מצב של חנק ממזג אוויר קייצי, מחום אימים בתוך רכב ונחשוב שמקרה זה הוא המקרה המסוכן ביותר שיכול לקרות, אך בהמשך המאמר תיווכחו לדעת שלא רק הקיץ קטלני, ושבחורף צריכים להיות לא פחות זהירים.

5  הסיבות למה זה יכול לקרות לכם גם בחורף

 1. ביגוד בשכבות – התינוק בחורף יהיה לרוב לבוש בשכבות של ביגוד, בבגדים חמים או צמריים על מנת לשמור על חום גופו מהקור. מצב של שכחת תינוק ברכב עשויה להיות קטלנית בגלל הלבוש שיחמם את גופו.

 1. אי כניסת חמצן לרכב – כאשר תינוק נשכח ברכב בחורף, אולי הטמפרטורה ברכב לא תגיע לרמות החום הקשות של הקיץ, אך הביגוד החם יהיה זה שיהווה סיכון עבור התינוק וכמובן אי כניסת החמצן אל הרכב ואליו.

 1. אדישות חלקית – נראה כי בקיץ אנחנו חרדתיים יותר בנוגע לחום ברכב ומודעים אליו יותר, ולכן בחורף עשויה להיות מעין "אדישות" מאחר והטמפרטורה ברכב נעימה יותר, ולכן עולים הסיכויים לשכחה של תינוק ברכב.

 1. התעוררות מאוחרת – בחורף כולנו יודעים עד כמה קשה לצאת מהמיטה החמימה והמחיר על ההתעוררות המאוחרת היא כמובן העובדה שאנחנו ממהרים, לא מרוכזים, מארגנים מהר את התינוק וכפי שאומרים – החיפזון הוא מהשטן, ואנחנו עשויים לא לשים לב ליקר לנו מכל שנותר ברכב מחוסר ריכוז של שניה.

 1. תינוק רגוע – בחורף כשהתינוק לבוש היטב, יש טמפרטורה נעימה ברכב, התינוק עשוי להיות שקט במיוחד, מה שעשוי להגביר את הסיכוי שלא נשמע אותו ונצא מהאוטו בלי לשים לב שהוא נמצא שם.

לא מהמרים או לוקחים סיכונים בכל הנוגע לבייביז שלנו – 

היום קיימות מערכות משוכללות שיעזרו לכם לא לשכוח. לדוגמא, מערכת 'הכפתור בייבי' 

הכפתור בייבי הוא פיתוח ייחודי ופורץ דרך שמאפשר להורים לנסוע רגועים, כך שגם אם חלילה יקרה מצב בו תינוק נשכח ברכב, המערכת החכמה של הכפתור בייבי תדאג להעניק סיוע מיידי לתינוק על מנת שיחולץ בהקדם האפשרי במטרה להציל חיים.

 

איך הכפתור בייבי עובד? התהליך המלא שייתן לכם שקט נפשי

 • במקרה בו כיביתם את הרכב והילד עדיין באוטו – המערכת תתריע ע”י צפצופים והבהובים ובכך תאפשר לכם או לסביבה לשים לב שמשהו חריג קורה ברכב.
 • לא שמתם לב לצפצופים ולהבהובים? תוך 2 דקות תקבלו הודעה לטלפון הנייד שלכם.
 • במקביל להודעה שתקבלו, תישלח הודעה למוקד החירום המזהה את מיקום הרכב שלכם.
 • פספסתם גם את ההודעה פספסתם? אורות הרכב יידלקו בשלט רחוק.
 • נכנסתם למקום בלי קליטה? המוקדנים שלנו יתקשרו במהרה להורה השני.
 • אם גם אצלו אין מענה, כוחות ההצלה יוקפצו למקום והילד יחולץ מהרכב בבטיחות, זהירות ובמקצועיות.

תשמרו על החיים של הילדים שלכם ושלכם, הרוגע שלכם נמצא במרחק כפתור מכם.

טוות בטיחות

רוצה לקבל עוד פרטים על מערכת למניעת שכחת ילדים ברכב?

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אלייך בהקדם

שתפו:

מאמרים נוספים

רוצה לקבל עוד פרטים על מערכת למניעת שכחת ילדים ברכב?

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אלייך בהקדם