טוות בטיחות טוות בטיחות

נוהגים בטוח – חידושי הבטיחות שאתם חייבים בשנת 2024

כנהגים וכבעלי משפחות הבטיחות תמיד הייתה ותמיד תהיה עבורנו בראש, ולכן, יצרני מערכות הבטיחות ואביזרי הרכב ממשיכים לפתח טכנולוגיות מתקדמות, שמסייעות לצמצם את כמות תאונות הדרכים, מגבירות את רמת הבטיחות של הנוסעים ומשפרות את חווית הנהיגה שלנו.

הכירו את פריצות הדרך הטכנולוגיות והחידושים החמים, שצפויים לכבוש את השוק, בעולם ובארץ, כבר במהלך 2024.

מערכת לראיית לילה וזיהוי הולכי רגל

מערכת ראיית לילה המגדילות את תחום הראות מעבר לטווח אור הפנסים, הוכחו כיעילות מאוד בטווח של עד כ-300 מטר, ונמצאות כרגע בשימוש בעיקר ברכבי יוקרה. המערכות מתבססות על טכנולוגיית אינפרה אדום המזהה אובייקטים באמצעות חיישנים ומשדרת תמונת נגטיב (לרוב) של הדרך אל צג הנמצא ליד הנהג. הכוונה איננה שהנהג ינהג עפ"י התמונה הנשקפת בצג אלא שהמערכת תספק לו התראה חזותית וקולית על הימצאות מפגעים והולכי רגל בדרך. המערכות המתקדמות יותר מסוגלות גם לגרום למכונית לבלום באופן עצמאי, בעקבות זיהוי הולכי רגל ובעלי חיים הנמצאים בדרכה, באמצעות אלגוריתם חכם. כמו בטכנולוגיות חדשניות רבות אחרות, מחירן של מערכות כאלו עדיין יקר יחסית כרגע אולם אין ספק שהן ייכנסו לשימוש גם ברכבים ברמות מחירים נמוכות יותר, כבר בעתיד הנראה לעין.

כריות אויר חיצוניות

כריות האוויר שאנחנו מכירים נועדו להגן על הנוסעים ברכב בזמן תאונה או עצירת פתע אך מה לגבי המכונית עצמה? טכנולוגיה חדשנית של כריות אוויר חיצוניות נמצאת כעת בשלבי פיתוח מתקדמים כשאב הטיפוס כבר עבר מבחני ריסוק והן צפויות לצאת לשוק במהלך 2022. מה שמעניין במיוחד בטכנולוגיות כריות האוויר החיצוניות, הוא שבכדי להגן על הרכב מפגיעה, הכריות יידעו לזהות תרחישי התרסקות עוד בטרם קרו, על מנת להתנפח ולהגן הן על גוף המכונית והן על הנוסעים הנמצאים בתוכה.  

מצלמת דרך משולבת במצלמת אבטחה

מצלמות הדרך נכנסו בשנים האחרונות לשימוש נרחב כאמצעי תיעוד למקרים של תאונות ומחלוקות על עבירות תנועה, אך פריצת דרך טכנולוגית אמיתית מאפשרת מעכשיו לשלב את יכולות מצלמת הדרך, עם יתרונות מצלמת האבטחה. שילוב זה מספק לכם, כבעלי רכב, פתרון מושלם, מקצה לקצה, המאפשר לראות ולתעד את כל מה שמתרחש ברכב ואיתו – הן בזמן הנסיעה והן כשהרכב חונה. המשמעות היא שמעכשיו, גם כשהרכב חונה ואתם לא נמצאים בתוכו, במידה ומישהו פגע ברכב, שפשף אותו בחניה או גרם לנזק חמור יותר, תוכלו לדעת על כך מיידית, באמצעות חיישן שיזהה את הנגיעה, יפעיל את המצלמה ויישלח אליכם את התמונות ישירות לסמארטפון.

בנוסף, המצלמה גם תציג לכם את המיקום בו שהה הרכב בזמן הפגיעה, ותשמור עבורכם את נתוני המיקום והמהירות של הנסיעות – מה שיכול לעזור במקרה של גניבה. וכל זה – בקלות ובמהירות, ישירות מהאפליקציה לסמארטפון ללא צורך בחיבור למחשב, כבלים והורדת קבצים. 

כפתור חירום למגוון מצבים

טכנולוגיה מתקדמת שכבר נכנסה לשימוש וזוכה להצלחה עצומה היא פיתוח ישראלי של חברה בשם "הכפתור" שפיתחה ומייצרת כפתור חירום חכם המותקן ברכב, ונותן מענה מידי ואף מציל חיים למגוון מצבי חירום, החל מאירוע רפואי, תקלה ברכב, תינוק שנשכח (באמצעות חיישנים המותקנים מתחת לכיסא התינוק), תאונה וגרירת הרכב ועד למעקב מרחוק אחר נהיגת נהג חדש.

המערכת כוללת 4 כפתורי מצוקה המחוברים למוקד זמין שפועל 24/7 ומחויב למענה אנושי בתוך 30 שניות. עם הפנייה למוקד ובהתאם לסיבת הפניה, צוות המוקד מגיב במשלוח מידי של עזרה רפואית או שירותי דרך, (המוקד מאתר את הרכב גם באזורים ללא קליטה) ובמקרה של תינוק שנשכח, נשלחת התרעה לבעל הרכב, ובמידה ולא מתקבלת ממנו תגובה בתוך מספר דקות, המערכת מזעיקה את המשטרה אל הרכב.

כמו כן המערכת מאפשרת מעקב מרחוק אחר נסיעת הרכב, לרבות משלוח התרעות על כך שהרכב נגרר, ובקרה מרחוק על מיקום הרכב ומהירות הנסיעה. אז אלו החידושים הטכנולוגיים החמים נכון לעכשיו, את חלקם כבר ניתן לרכוש ולהתקין בארץ, וחלקם צפויים להגיע אלינו ממש בקרוב.

מבטיחים להמשיך לעדכן אתכם בכל מה שחדש, חם ובטוח לרכב, ושתהיה לכם שנה של נהיגה בטוחה.  

למידע נוסף על המערכת ולהסבר מפורט של נציג הבטיחות של הכפתור

השאירו מספר פרטים ונציג בטיחות יחזור אליכם:

רוצים לקבל עוד פרטים?

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אלייך בהקדם

שתפו:

מאמרים נוספים

רוצים לקבל עוד פרטים?

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אלייך בהקדם

השאירו מספר פרטים ונציג של הכפתור יחזור אליכם: