אזעקה לרכב אזעקה לרכב

אזעקה לרכב

אזעקה לרכב – האפשרויות בעידן של אחרי איסור השימוש באזעקות

אזעקה לרכב
אזעקה לרכב

אזעקה לרכב עם אפליקציה

גניבת רכב זה מסוג הדברים שכולנו רוצים להאמין שקורים רק לאחרים, אבל הגנבים מצידם לא תמיד משתפים פעולה עם הנחה זו. אז בעידן שבו אזעקה לרכב הוצאה מהחוק, איך מונעים גניבת רכב? מה הדרך לדאוג שנקבל פיצוי על גניבת רכב, במידה והסטטיסטיקה דפקה לנו בדלת? מומחי טווח בטיחות יצאו ובדקו.

דמיינו לעצמכם את התרחיש הבא: השעה 07:40 בבוקר, בעוד 50 דקות יש לכם ישיבה בעבודה, הבת שלכם מבקשת ממכם להקפיץ אותה לבי"ס, שניה של התלבטות ואתם עונים לה "טוב יאללה, אבל מהר". אתם יוצאים ביחד מהבית, תוך כדי לוקחים את הנייד ומפעילים כבר את הניווט, ואז אתם מגיעים לחניה והפתעה – הרכב שלכם לא שם!

אזעקה לרכב חוק בישראל

זה הזמן ליידע אתכם, למקרה ולא ידעתם, חוק אזעקה לרכב בישראל עבר כמה שינויים ואזעקות רכב רועשות יצאו סופית מהחוק ב-2017, כחלק מהתיקון לחוק למניעת מפגעי רעש. כניסת תקנות אלו לתוקף הצריכו שינויים משני גורמים, בעיקר: חברות הביטוח ובעלי הרכבים. חברות הביטוח מצידן החלו עוד בשנים שקדמו להחלת החוק לעודד נהגים להתמגן במערכות מתקדמות ושקטות, להגנה על הרכבים והנוסעים בו. כך המעבר היה הדרגתי – וכיום יש בנמצא לא מעט פתרונות חלופיים שחשוב להכיר.

חלופות אזעקה לרכב

ריכזנו עבורכם כמה פתרונות מעולים שיכולים לסייע להתגונן מפני גניבת רכב.

מפתח חכם לרכב

אחד הפתרונות החדשניים והיוקרתיים בשוק הוא מפתח חכם לרכב. זהו למעשה מפתח למנעול דלת המכונית הכולל בתוכו צ'יפ מיוחד שמערכת ההתנעה של הרכב יודעת לזהות. ללא זיהוי הצ'יפ לא תתאפשר התנעה של הרכב. כיום יצרניות יוקרה בלבד מציעות את מערכת זו ללקוחותיהן כחלק ממערכות הרכב. אך לשמחתנו ישנם פתרונות המאפשרים הלבשת מערכת מפתח חכם גם על רכבים שלא נולדו במפעל של ב.מ.וו או טסלה.

בישראל תוכלו למצוא פתרונות מתקדמים זמנים לרכישה כבר היום. כך מתאפשר לכל רכב בעל כפתור התנעה מובנה ליהנות ממפתח רכב דיגיטלי המאפשר פתיחה, נעילה מרכזית לרכב והתנעה בטאצ', ועם אפשרות שכפול מפתחות דיגיטליים. הכל מהסמארטפון שלכם. חכם או לא?

מצלמת אבטחה ייעודית לרכב

פתרון מיגון מתקדם לרכב שתופס תאוצה רבה מעת כניסתו לשוק – הוא מצלמות אבטחה לרכב, באיכויות המאפשרות שימוש למטרות שונות. מערכות כאלו היו בנמצא בדגמים מתקדמים יותר או פחות גם בעידן בו אזעקה לרכב הייתה חוקית. הפתרון מבוסס על מצלמה חכמה המותקנת ברכב ומזהה באמצעות חיישנים רגישים, פעילויות חריגות – פגיעה, פריצה, השחתה, גרירה או גניבה של הרכב. אם זוהתה פעילות חשודה המצלמה נכנסת באופן עצמאי ומיידי לפעולה ומתעדת את המתרחש. בנוסף היא שולחת לבעל הרכב התראות, תמונות וסרטונים של הנעשה בזמן אמת, כמו גם מקליטה ושומרת את התצלומים לצורך שימוש עתידי כהוכחות. בשוק קיימים כיום דגמים רבים מאוד של מצלמות אבטחה ונסיעה לרכב הנבדלים זה מזה בתכונות שונות כמו זווית הכיסוי, רגישות זיהוי התנועה, איכות הצילום ככלל ובלילה בפרט, יכולת הקלטת הקול ועוד.

הדגמים החדשניים בשוק, כמו זה של מצלמת הדרך PROOF FR 300 המוכרת והפופולרית, מציעים מערכת המשלבת יכולות של מצלמת אבטחה לרכב חונה עם יכולות של מצלמת דרך. באופן זה אתם מוגנים גם מפני פגיעה בכביש וגם מפני גניבה כאשר הרכב עומד. התיעוד האיכותי של מצלמות אבטחה לרכב ברמה גבוהה, מאפשר את הגשתן כראיה בביהמ"ש, הוכחה לערעור על דוח משטרתי שלא ניתן בצדק וכהוכחה בתביעות ביטוח. חלקן אף מגיעות עם אפליקציה ייחודית המאפשרת תפעול וקבלת תמונות ישירות מהסמארטפון, ללא צורך בהורדת קבצים או חיבור למחשב.

אימובילייזר לרכב

האימובילייזר (בתרגום ישיר: מונע-הזזה) או משבת המנוע כפי שתורגם לעברית, הוא אחד מאמצעי האבטחה הנפוצים והיעילים ביותר. לראייה כיום מרבית המכוניות מגיעות עם אימובילייזר מקורי מהיצרן , המותקן על מערכת הדלק או מערכת ההצתה ונכנס לפעולה באופן אוטומטי כאשר המנוע כבה. מדובר במערכת אלקטרונית שדואגת לניתוק זרימת החשמל במערכות הרכב ומונעת את הפעלת המנוע מחדש. כדי לנטרל את פעולת האימובילייזר יש להכניס את מפתח הרכב, הנושא צ'יפ מיוחד, לסוויץ' ההתנעה. בחלק מהמערכות יש צורך גם בהזנה של קוד סודי בקודן.

מנעול לרכב

הכוונה היא למנעולים פנימיים מסוגים שונים, המיועדים לנעילת ההגה, מוט ההילוכים או הדוושות, באופן שאינו מאפשר את הפעלת המכונית. מוצרים אלה הופכים פחות ופחות נפוצים עם כניסתן של מערכות חכמות יותר לשוק, שביכולתן לספק תיעוד באיכות גבוהה שיסייע לנהג בקבלת פיצוי על גניבת רכב מחברת הביטוח.

מערכות איתור מבוססות GPS

במקום אזעקה ברכב ניתן להתקין מערכות איתור לווייני, המקושרות ישירות למוקד מאויש. בדרך זו מערכות אלו משדרות אליו בזמן אמת מידע על מיקום הרכב, ומאפשרות לצוות המוקד לעקוב אחר תזוזת הרכב או במקרה של גניבה – גם להשבית את פעילותו מרחוק.

עלוקה לרכב

ה"עלוקה" היא מערכת מיגון אלקטרונית שנועדה למנוע את גניבת הרכב על ידי ניתוק זרם החשמל שלו. זהו למעשה אימובילייזר קטן המותקן ברכב במקום נסתר ותחת כיסוי מתכתי, דבר המקשה מאוד על הגנבים לאתרה ולהוציאה משימוש. כדי לנטרל את פעולת העלוקה, יש להזין קוד סודי על גבי הקודן המחובר אליה, באמצעות חוטים או באופן אלחוטי. ייחודו של הפתרון הוא שמדובר במערכת קטנה אשר מסתתרת בפינה כלשהי במכונית, ומציאת מיקומה עלולה להיות משימה קשה לגנב הרכב שתאט אותו, מה שקונה לנו עוד זמן.

אזעקה לרכב עם אפליקציה היא כלי עתיק יומין המספק לנו שקט נפשי – אבל הרבה מאוד רעש לסביבה. למזלנו – יש כיום כל כך הרבה חלופות מתקדמות, אלגנטיות ומשתלמות המספקות מעטפת הגנה רחבה בהרבה מאזעקה רועשת לרכב.

מחפשים מצלמת דרך לרכב?

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אלייך בהקדם

שתפו:

מאמרים נוספים

מחפשים מצלמת דרך לרכב?

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אלייך בהקדם