הפתעה? מתנות מקוריות לגבר הפתעה? מתנות מקוריות לגבר

שכפול מפתח לרכב: מחירים, שחזורים והאופציה הדיגיטלית

שכפול מפתח לרכב: מחירים, שחזורים והאופציה הדיגיטלית

מהן האפשרויות לשכפול מפתח רכב? מה לעשות כאשר אבד המפתח לרכב וכיצד פועלים לשחזור מפתח הרכב? כל המידע בפנים 

העולם הדיגיטלי מגבה את הזיכרון שלנו בכל תחומי החיים: מספרי טלפון, לוח שנה – ובשנים האחרונות אפילו צרור המפתחות. כיום רכבי יוקרה מיישרים קו עם מגמת ה- Contactless Key, מפתח דיגיטלי לדלתות הרכב. הסיבה? ברורה לכולנו מניסיון מר – כי מי לא שכח פעם את המפתח לרכב בבית? איבד אותו? או נאבק למצוא אותו במעמקי תיק עמוס, ביציאה מהסופר עם השקיות והילדים. 

מפתחות רכב אינם זולים ושכפול תדיר עלול להוות הוצאה מטרידה וגם לגבות השקעה של לא מעט שעות מצד הנהג. מפתחות פיזיים נאבדים כל הזמן, לכן חשוב לדעת מראש – מה אפשר לעשות בזמן אמת, והאם ניתן להימנע מכאב ראש ולחסוך הוצאות מסוג זה בעתיד?

הבעיה עם מפתח רכב פיזי – הוא קטן וקל לשכוח אותו בהיסח הדעת. כך עלולים לקרות לא פעם מצבים מצערים כמו שכחת המפתחות בתוך הרכב, איבוד צרור המפתחות כולו ועוד כהנה וכהנה מצבים שבסופם אתה עלול למצוא את עצמך נעול מחוץ לרכב הממוזג והנעים בעודך בחוץ. ואכן – הסחות דעת פוקדות אותנו לא מעט בחיי היומיום. בהתאם לכך חשוב שתמיד יהיה גיבוי למפתחות הרכב למקרה שהמפתח הראשי שלכם אבד, נשבר או נשכח. עלויות שחזור מפתח לרכב הן פי 3 מאלו של שכפול ויכולים להגיע לאלפי שקלים – עובדה שהופכת את הימצאותו של מפתח ספייר לקריטית עבורכם – גם בזמן הטיפול אך גם בכסף.

מפתח חכם לרכב

שכפול מפתח רכב דיגיטלי

זוהי המילה האחרונות בעולם טכנולוגיות אבטחת הנעילה לרכבים. מערכות מפתח דיגיטלי, כמו M-Key מבית COBRA, מקשרות ישירות בין הרכב לסמארטפון של הבעלים, ומשתמשת בטכנולוגיות מתקדמות להפעלת המנעול הפיזי בדלתות הרכב. במערכות מסוג זה ניתן לדאוג לשכפול מפתחות רכב חכמים בקלות ובחינם באפליקציה, שגם מאפשרת עדכון או הסרת הרשאות. המשמעות היא שלעולם לא תאבדו או תשכחו יותר את המפתח, תאלצו לבזבז אלפי שקלים על שכפולים, העברות, שחזורים ועוד. אבטחת דלתות הרכב תנוהל בצורה טכנולוגית מהאפליקציה שבכף ידכם. 

מעבר לחסכון בזמן ובכסף במקרה של אובדן מפתח רכב – המערכת של מפתחות דיגיטליים לרוב מציעה עוד כמה פונקציות חכמות לנהג. כך למשל מערכת M-Key מאפשרת נעילה ופתיחה אוטומטית של דלתות הרכב, על ידי זיהוי קירבה לבעלים באמצעות חיבור Bluetooth, פתיחת תא המטען ללא מגע למקרה שהידיים עמוסות, ועוד. 

אין ברשותכם מפתח חכם לרכב? 

באבטחה כמו באבטחה – הכי טוב להקדים תרופה למכה. הקפידו להחזיק מראש מפתח רכב נוסף בשגרה במקום בטוח ואל תמתינו לסיטואציות חירום כמו אובדן או פריצה. זכרו כי מפתח נוסף יהיה נחוץ בהחלט כאשר הילדים יתחילו לנהוג אף הם ברכב המשפחתי. המשמעות – עוד מפתח בשימוש – שיכול ללכת לאיבוד. מכל הסיבות הללו ועוד לא מומלץ לדחות את מועד שכפול המפתח למצבי קיצון.

שכפול מפתח לרכב: מפתח הברזל המסורתי

המפתח הנפוץ ביותר הינו מפתח הברזל המשונן. המפתחות הפשוטים עשויי מתכת והיו נהוגים ברכבים ישנים עד אמצע שנות ה-90. ככל שזה נוגע לשכפול מפתחות, מחיר שכפול זה הוא נמוך בהתאם למורכבות העבודה הנמוכה. על שכפול מפתח רכב זה אולי לא תבזבזו הרבה כסף אבל וודאי שתשלמו בזמן – מציאת המפתח או המפתח ספייר, הגעה למקום, המתנה, שכפול עותקים נוספים ואספקתם לכלל הנהגים ברכב, במידה ואינך הנהג היחיד. 

שכפול מפתחות אימובילייזר

אלו המפתחות הנפוצים ביותר כיום. שכפול מפתחות מתקדמים לרכב הכוללים אימובילייזר, הוא מורכב יותר, ומתבצע על ידי פעולות קידוד של המנעולן. למרות ששרפתם כבר כמה שעות עבודה ועלות של כמה מאות עד כמה אלפי שקלים – לא תמיד העבודה תהיה מדויקת. וודאו כי אין סטיות או תקלות טרם התשלום, והקפידו שהמנעולן שמבצע את העבודה יהיה מומחה בסוג השכפול המתאים לרכב שלכם.

לסיכום, נראה שמפתח הרכב של העתיד הוא גם מערכת אבטחה בפני עצמו, המספק פתרונות של רכבי יוקרה לרכב שלכם בחניה. בין אם נעילה ופתיחת הדלתות עבורכם, התנעה והדממת המנוע ללא מפתח פיזי, חיבור מאובטח בין הטלפון לרכב וכמובן – שכפול מפתחות לרכב בחינם וניהול הרשאות דרך אפליקציה ייעודית. בלי לאבד מפתח, בלי לשכוח את הצרור, או בלי לרדוף אחרי הילד שלקח את מפתח הספייר בטעות איתו לאימון הכדורגל.

מעוניינים במפתח דיגיטלי לרכב שלכם?

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אלייך בהקדם

שתפו:

מאמרים נוספים

מעוניינים במפתח דיגיטלי לרכב שלכם?

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אלייך בהקדם